Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Festiválek pod ořechem 2017

KASTEN si Vás dovoluje jako partner pozvat na další ročník Festiválku pod ořechem pořádaným Občanským sdružením V polích.

Festiválek Pod ořechem na dětském hřišti Oříšek obšťastňuje obyvatele a návštěvníky Korycan již od roku 2007. Je koncipován jako rodinný festival, takže i letos jej zahájí divadelní představení především pro děti, následovat bude tvořivá dílna, ve které si děti mohou vyrobit loutku nebo divadýlko do krabičky od sirek.

Návštěvnost festivalu se pohybuje od 150 do 300 lidí. Na pódiu se dosud vystřídaly osobnosti jako Michal Hrůza, Lenka Dusilová, En.Dru, Niceland, Jeremy Saxon, skupiny Mandragora, Majerovky, OTK, Rudovous nebo Photolab.

Můžeme se společně těšit na:

Divadlo Víti Marčíka

Vůbec nejstarší představení Divadla Víti Marčíka si odbylo svou premiéru před více než 20 lety. Je to Šípková princezna. Prostřednictvím šesti loutek, dvou fléten, kytary a živé komunikace s divákem předává lidový vypravěč poselství o síle odpuštění.

Divadlo Víti Marčíka

Druhým kusem je Robinson Crusoe. Vznikl na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoe. Představení jednoho herce mělo premiéru v březnu roku 1994 a je určeno žákům druhého stupně ZŠ, středoškolákům a všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou. 

Lubiš Pospíšil Trio

 Koncert oblíbeného zpěváka Luboše Pospíšila za doprovodu s obnovenou kapelou 5P, kdy také vystupuje sólově nebo v duu s některým z členů 5P.

Luboš Pospíšil byl v 70. letech 20. století člen souboru C & K Vocal, pak odešel na sólovou dráhu. Prvním sólovým počinem byl v roce 1981 singl Kráska v nesnázích. Na svém debutovém albu Tenhle vítr jsem měl rád spolupracoval s hudebním skladatelem Otakarem Petřinou a textařem Ladislavem Kantorem. Druhou desku už natáčel se svou mateřskou formací 5P, kde působil i kytarista a skladatel Bohumil Zatloukal. Spolu v 90.letech natočili album Vzdálená tvář a občas jen spolu jako akustické duo jezdí i dnes na koncertní šňůry. Působil také jako zpěvák v jedné ze sestav skupiny Blue Effect a v roce 1989 s ní natočil singl Kampa. V 90. letech spolupracoval se skupinou Biograf, posléze se vrátil s Bohumilem Zatloukalem znovu k 5P, se kterými působí dodnes.

Pink Floyd acoustic duo

Pink Floyd acoustic duo je netradiční cover band slavné britské art-rockové skupiny.

Pink Floyd acoustic duo

Na rozdíl od jiných, klasických Pink Floyd revivalů se toto uskupení nesnaží co nejvíce přiblížit svým vzorům, nýbrž vyjádřit genialitu a originalitu jejich hudby ve velmi netradičních aranžích a úpravách. Pouze dvě akustické kytary a dva vokály využívají hudebníci Milan Matoušek, který je vystudovaným a velmi zkušeným hudebníkem a Martin Gregor, zpěvák a kytarista, jenž má s hraním "Floydů" zkušenosti, zejména díky působení v několika českých PF revivalech. Duo se zaměřuje nejen na klasické skladby z dílny Pink Floyd, ale i na práci jednotlivých členů, a to především na skladby méně známé či opomíjené...