Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Festiválek pod ořechem 2015


KASTEN si Vás dovoluje jako partner pozvat na další ročník Festiválku pod ořechem pořádaným Občanským sdružením V polích.

Festiválek Pod ořechem na dětském hřišti Oříšek obšťastňuje obyvatele a návštěvníky Korycan již od roku 2007. Je koncipován jako rodinný festival, takže i letos jej zahájí divadelní představení především pro děti, následovat bude tvořivá dílna, ve které si děti mohou vyrobit loutku nebo divadýlko do krabičky od sirek.Návštěvnost festivalu se pohybuje od 150 do 300 lidí. Na pódiu se dosud vystřídaly osobnosti jako Michal Hrůza, Lenka Dusilová, Jeremy Saxon, skupiny Mandragora, Majerovky, OTK, Rudovous nebo Photolab. Letošní dramaturgie představí interprety, kteří vytváří hudbu za pomoci krabiček, tzv. looperů. V reálném čase nahrají zvukové smyčky a jejich vrstvením vytvoří bohatý zvuk kapely.

Občerstvení je zajištěno. Pivo Bernard, vína, malinovka, grilovaná masa a klobásy, koláčky i kávička. Díky Markovi Rosenheimovi a firmě FAMTENTS & RENTS s.r.o., která již řadu let akci podporuje, se nemusíme bát ani psího počasí, v místě konání stojí velkoprostorové stany. Pro děti bude připraven skákací hrad. 

Na festiválku letos vystoupí:

Cirkus Ponorka

Jedinečný jednočlenný „orchestr‘‘ průkopníka loopingu Honzy Ponocného. Na podium přijde jediný člověk s akustickou kytarou, ale během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely, ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný se jako kytarista podílel na více než 60-ti CD, produkoval několik platinových CD, spolupracoval s řadou špičkových hudebníků jako Steve Walsh, Jean Couture, John Riley či Ivan Král. 

En.dru

Ondřej Havlík je čerstvým vicemistrem světa v loopingu a řady soutěží v beatboxu, team beatboxu (s kapelou Beatburger band) a loopingu. En.dru prezentuje svoji novou onemanjam show. Její součástí je vedle samotné beatboxově-vokální improvizace i hudební improvizace s použitím tzv. loopstation. Jedná se o jedinou show svého druhu v ČR. 

Niceland

Všechno mohlo být jinak, kdyby Michal Motyčka aka Niceland nesebral odvahu a nezkusil štěstí v soutěži Coca-Cola Popstar, která mu v roce 2007 vynesla vítězství. Jako samouk a absolutní nováček na hudební scéně se rychle vyšvihl do kategorie objev roku díky s v é mu odzbrojujícímu hlasu a talentu napsat song se silnou melodií. Na počátku kariéry se vypracoval jako solitér s kytarou v ruce, reprezentující to nejlepší z britské i americké folkové tradice. Tou se nechal inspirovat i na ceněném debutu Little Black Book. Nepřestal jej však přitahovat svět rock'n'rollu, ve kterém se etabloval coby frontman stejnojmenné čtyřčlenné formace. Následovaly desítky klubových koncertů, například po boku Sunshine, i vítězství v kategorii zpěvák roku ankety Žebřík. V současné době se vrací zpátky ke svým kořenům a repertoár z obou úspěšných desek prezentuje formou jedinečných akustických setů, při nichž mimo jiné rád vzdává hold svým vzorům jako R.E.M. nebo Radiohead.

Lenka Dusilová

Lenka začala s hudební kariérou už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Jiřího Wolkera, kterou sama zhudebnila. V roce 1988 nastoupila do legendárního pěveckého souboru Bambini di Praga. V letech 1991–95 byla frontmankou pražské rockové skupiny Sluníčko, se kterou vydala stejnojmenné album a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Akademie populární hudby v roce 1994 nominovala Lenku na cenu „Objev roku". Spolupracovala s Davidem Kollerem, se skupinou Čechomor, s Michalem Hrůzou, s Janem Burianem, s Clarinet Factory a dalšími. Hudební kritik Honza Průša o ní na musicserver.cz napsal: "Lenka Dusilová už mnohokrát potvrdila, že patří ke špičkám na naší hudební scéně. A její poslední tři alba se stala skutečnými klenoty. A ačkoliv si teď opět neumím představit, kam nás zavede na své následující desce, těším se na ni. Lenka zcela jistě opět přijde s něčím dechberoucím. Protože jak to tak vypadá, špatnou desku ona napsat a nahrát neumí."

Festiválek pod ořechem 2015