Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Festiválek pod ořechem 2014

Festiválek pod ořechemDovolujeme si Vás jako partner pozvat na další ročník Festiválku pod ořechem pořádaným Občanským sdružením V polích.

Dnes už tradiční korycanský Festiválek pod ořechem se bude konat v sobotu 2. srpna od 15:30 v prostoru dětského hřiště Oříšek. Festiválek je koncipován jako rodinný. Nabízí tudíž program pro děti i dospělé. Proto se také koná spíše odpoledne a končí brzy večer.

Po zahájení festivalu přijde na řadu divadelní představení Kill Will v podání divadla Anička a letadýlko, v němž se ztracené plnicí pero Williama Shakespeara toulá světem a vypráví dětem příběhy.

Zajímavostí je, že hudba k představení je z dílny Michala Němce z kapely Jablkoň, ve které působí také ústřední postava tohoto autorského divadla Anička Duchaňová.
Divadelní představení začne v 16:00.

V 17:00 na scénu vyběhne mladá pražská kapela Red Torch se svou živelnou hudbou na pomezí punku a grunge.

V 18:00 se na scéně opět objeví Anička Duchaňová, tentokrát ale v roli Pinky Jane, přehnaně pozitivní popové hvězdičky.

Od 19:00 bude hrát legendární alternativně rocková kapela OTK, jeden z tahounů českého hudebního labelu Silver Rocket.

Kapela je stálicí alternativně rockové scény už od počátku 90. let. Její frontman Ondřej Ježek je také významným producentem rockových desek.

Letos kapela vydala nové album, o němž „zakázala“ psát na internetu a jako kamufláž vydala CD Atentát na Wericha aneb operace Silver R, které žádnou hudbu neobsahuje.

Jako poslední je na programu festiválku od 20:30 další pražská formace, kapela Rudovous, která zaujme svou originalitou, jež brání jejímu zařazení do některé ze žánrových škatulek.

Slovy kapely jde o „hudební eintopf, ve kterém nelze přeslechnout hospodský šraml, optimistický surf-rock, ryzí rytmy punku, šansonově nosové polohy, špetku folku, lžíci popových melodií i otlučený dávkovací plecháček jazzu.“

Na tom všem se podílí akordeon, ryčné bicí, výrazný klarinet, baskytara, kytara a několik dalších nástrojů.

Program korycanského festiválku je tedy už na první pohled velmi zajímavý a určitě stojí za to se do Korycan vypravit.

Organizátoři ale neslibují pouze silný umělecký zážitek, ale také všemožné občerstvení.

Festiválek pod ořechem

Autor textu a zdroj: Pavel Šanda a www.neratoviny.cz