Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Běh do schodů Neratovická 201, ročník prvý

Neratovická 201, závod v běhu do schodů v Neratovicích.Jak je možné překonat vzdálenost mezi několika patry budovy?  Pokud vás kromě jízdy výtahem napadla i cesta po schodišti, máte pro vítězství v Neratovické 201 určité předpoklady. Závod v běhu do schodů se  koná už sobotu 20.února 2016.

Tower running, fenomén běhání do schodů ve výškových budovách, dorazí v únoru do Neratovic! V útrobách nejvyšší neratovické stavby – budovy Městského úřadu na náměstí Republiky – se v sobotu 20. února utkají zájemci o co nejrychlejší zdolání 201 schodů

RUN UP běh do 201 schodů vzhůru.

 Závody Run-up jsou samostatná kategorie běžeckých disciplín, kterou lze volně přeložit jako „běh do vrchu“. Logicky se mezi ně tedy počítají tolik oblíbené výběhy sjezdovek nebo Towerrunning, kde musí závodníci zdolat velké vertikální převýšení budovy, přičemž horizontálně stagnují.

Význam a oblíbenost této specifická kategorie je úzce spjata se stavbou výškových budov a mrakodrapů. Početnost závodů tak roste s rozvojem městské urbanizace, a je naprosto jedno, zda-li se jedná o mrakodrapy Dubaje, Los Angeles nebo činžáky Neratovic.

Zdejší čtrnáctipatrová budova Společenského domu disponuje 201 schody, navíc v paralelních ramenech, tudíž se dokonale kvalifikovala pro pořádání podobného závodu.

Závodníci budou startovat v intervalech, budou znát přesný čas startu a bude jen na nich, jak zdolají všechna patra. Je povoleno používat zábradlí, utíkat po dvou schodech, funět a kulhat, ovšem vše by mělo probíhat v duchu sportovní etiky a „fair play“.

Každý závodník dostane za své startovné možnost se ukázat, překonat své možnosti, prozkoumat dům až po půdu, navíc ještě startovní balíček obsahující triko závodu a placku (odznáček) s logem události.

Akci pořádá Michaela Landová, Společně pro Neratovice, a dobrovolníci za podpory sponzorů, k nimž se KASTEN hrdě řadí.

Registrace

„Zváni jsou samozřejmě úplně všichni. Odměnou jim bude nádherný výhled na město,“ říká Michaela Landová. Více informací získáte a registraci zajistíte na stránkách Neratovické 201.