Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Běh do schodů Neratovická 201, ročník druhý

Jak je možné překonat vzdálenost mezi několika patry budovy? 

Vyběhněte schody nejrychleji!

Rádi bychom vás pozvali na druhý ročník závodu Neratovická 201, nejúspěšnějšího běhu do schodů ve středních Čechách, který v loňském roce přilákal téměř stovku závodníků.

Již samotný název napovídá o co půjde – tedy o co nejrychlejší vyběhnutí 201 schodů neratovického Společenského domu. Zdejší čtrnáctipatrová budova s paralelním schodištěm se ideálně hodí na tzv. towerrunning. Závodníci zde budou zdolávat dvě stě jedna, poměrně vysokých schodů. Trénovaný jedinec zvládne výběh do jedné minuty, ale kdo to kdy zkusil, ví jaká je to makačka.

Neratovická 201

Akce pořádaná sdružením Společně pro Neratovice (SpN) se koná v neděli 19. 2. 2017 od 14:00.

Ostrý start je naplánován na půl třetí, ovšem registrace, kterou musí projít všichni závodníci, se uzavírá již v 13:50. Poté už se nebude možné přihlásit, prosím, berte na to zřetel. To platí i pro účastníky registrované dopředu, přes web. Kdo se opozdí, nemůže být zařazen na startovní listinu. Vše je řízeno elektronicky, včetně časomíry, která bude počítat čas závodníků pomocí čipů.

Letošní ročník Neratovické 201 se běží v několika kategoriích.

Od dětských až po ty seniorském, a pro koho by byl samotný závod málo, může se přihlásit i do další kategorie – Rafani.

To je kategorie pro fajnšmekry, kterým nestačí sólový výběh a touží po mnohem větší dávce adrenalinu. Pro ně bude přichystán běh se zátěží. Nejprve s 10 kg a po pár minutách s 5 kg. Jednotlivé časy se sčítají. Pro velký úspěch loňské recese, kdy účastníci běželi s balíčky mouky či cukru ve vlastních batozích, bude tento systém zátěže použit i letos.

Organizátoři oproti loňskému ročníku upravili program a složení běžeckých disciplín, takže samotný závod bude rychleji odsýpat. „Budeme mít přesnou digitální časomíru od firmy Stopnito, která nám celý závod změří. Navíc jsme obohatili catering i doprovodný program,“ říká Michaela Landová ze sdružení Společně pro Neratovice (SpN), které závod pořádá.

Neratovická 201 2017

Bohatý bude i doprovodný program: před každou kategorií rozcvičky profesionálního trenéra Petra Sedláčka ml., na plátno bude promítán film z loňského ročníku, fotografie z tréninků apod. Před začátkem závodu také dojde ke křtu knihy Aleše Dvořáka „Z hospody na maraton“, který provede Rudolf Kraj (stříbrný medailista z olympiády v Sydney v roce 2000, který také následně odstartuje závod hlavní kategorie.

Akci pořádá Michaela Landová, Společně pro Neratovice, a dobrovolníci za podpory sponzorů, k nimž se KASTEN hrdě řadí.