Práce ve stavebnictví?

Zateplení domu Tupolevova 500-501, Praha 18 - Letňany

Během půl roku se podařilo společnosti KASTEN zrekonstruovat panelový dům v obytné zóně pražských Letňan.

Lokalita:
Tupolevova 500-501, Praha 18 - Letňany
Investor:
Společenství vlastníků jednotek pro dům Tupolevova 500 a 501
Termín:
05/2011 -11/2011
Investiční náklady:
8 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 8 fotografií

Popis realizace

Zakázka zateplení panelového domu v Tupolevově ulici byla provedena na základě smlouvy o dílo uzavřené mezi Společenstvím vlastníků jednotek pro dům Tupolevova 500 a 501 a společností KASTEN s.r.o. v roce 2011. Stavební práce započaly v květnu a hotové dílo bylo předáno ke spokojenosti klienta 25. listopadu 2011.

Hlavní část realizace se týkala provedení kompletního vnějšího opláštění (rekonstrukce a zateplení fasády panelového domu). Dále byly provedeny i následující navazující práce:

  • výměny výplní otvorů
  • oprava střešního pláště
  • klempířské a zámečnické práce
  • oprava podlah lodžií
  • bezrámové zasklení lodžií

Součástí smlouvy byla i rekonstrukce vstupních částí domu. Zde byly provedeny všechny povrchové úpravy přesně podle přání zákazníka. Vstupy do domu jsou nyní reprezentativní a pro obyvatele domu je jistě potěšením vstupovat do nových hezkých prostor namísto starých a opotřebovaných.

Při realizaci díla bylo provedeno dodatečné opláštění spojovacích krčků, které se tímto velmi účelně přeměnily na další plnohodnotný vnitřní prostor bytu. Následně byly osazeny i celoprosklené stěny na schodišťových lodžiích, čímž opět vzniklo nové místo ve společných prostorech objektu.

Konečnému vizuálnímu konceptu objektu pomohlo i plošné osazení zasklení lodžií z jednotného zasklívacího systému. Spolu se zateplenou fasádou působí dům pěkně celistvě a jednotně. Na žádost zákazníka byly namontovány mřížové prvky na okenních otvorech v suterénu a na lodžiích v přízemí, a tím se zvýšilo zabezpečení domu proti vloupání. Mříže jsou provedeny v kovově šedé, takže působí na první pohled nenápadně.

Závěrem lze říci, že zateplení domu přináší mnoho výhod a úspor, ale také vdechne domu nový glanc, stejně jako tomu bylo i v tomto případě. Ulice Tupolevova je nyní mnohem hezčí, protože béžovo-žlutá fasáda tohoto domu celou ulici pěkně rozzářila. Pocit z bydlení v panelovém domě je určitě lepší, když je dům „oblečen" do nového kabátu.

Zjistěte cenu zateplení vašeho domu. Využijte našeho ceníku zateplení fasád i Vy!
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?