Práce ve stavebnictví?

Zateplení bytového domu Zalužanská 1270-71 a 1268-69 v Mladé Boleslavi

Hned úvodem je nutné říci, že se jedná o dva bytové domy, které k sobě těsně přiléhají. Každý má svého vlastníka, tudíž dílo bylo rozděleno na dvě samostatné smlouvy. Nicméně celá rekonstrukce probíhala v souladu se shodným zadáním právě obou investorů.

Lokalita:
Zalužanská 1268-1269, 1270-1271, Mladá Boleslav
Investor:
Stavební bytové družstvo Neratovice
Termín:
07/2011 -12/2011
Investiční náklady:
21,3 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 13 fotografií

Popis realizace

Úkolem realizačního týmu společnosti KASTEN bylo provedení kompletního zateplení a sanace dvou bytových domů typizované stavební konstrukce VVU ETA s vrstveným železobetonovým obvodovým pláštěm. Součástí projektu byla výměna původních výplní otvorů za nové plastové s 5ti komorovým profilem PRIMA od společnosti Window Holding. Jako zateplovací systém obvodových stěn byl zvolen produkt STO Therm Vario.

Sanace, zateplení a hydroizolace střešního pláště byla řešena systémem firmy PLUVITEC s použitím systémových prvků a precizního řešení detailů.

V neposlední řadě byla řešena kompletní sanace lodžií za použití kvalitních materiálů společnosti SCHOMBURG. Nově zrekonstruované lodžie byly opatřeny mrazuvzdornou keramickou dlažbou TAURUS a osazeny novým ocelovým zábradlím s výplní z bezpečnostního skla CONNEX. Ocelové prvky zábradlí dostaly povrchovou úpravu pomocí žárového zinkování.

V neposlední řadě bylo provedeno odvodnění po obvodu objektu a sanace vstupů s osazením teracových dlažeb na předsazené schodiště.

V tomto případě je na domech použit velice ojedinělý odstín barvy, a to lehký nádech fialové. V kontrastu s tmavě vínovou na zmíněných lodžiích působí celek originálně, neotřele a elegantně.

K pěknému výsledku a spokojenému zákazníkovi pomohl komplexní návrh celého řešení sanace obou objektů a dodržení kvality, technologických postupů a splnění dohodnutých termínů realizace.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?