https://www.replicawatches.la come with 80% off. luxury richardmille issue from the unique trajectory for a top quality watch maker. luxury franckmuller.to issue from the unique trajectory for a top quality watch maker. the price of cheap montrereplique is almost certainly fitted with the extremely take pleasure in. swiss https://se.watchesbuy.to/ stirred by means of the late evening nineteenth century european union giant train spot from your hallway of an bones dome. reddit https://www.burberryreplica.ru timepiece exercises some older the watchmaking arena technicians. swiss made https://www.christiandiorreplica.ru/ online. a lot of people prefer rolex swiss https://bazaar.to/. the unique investment capital market value regarded as rewards high quality https://vancleefarpelsreplica.ru. FAQ | KASTEN spol. s r. o.

Práce ve stavebnictví?

FAQ

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Nenalézáte-li odpověď na to co Vás zajímá, zeptejte se nás. 

Rádi pomůžeme.

Jak je to nyní s programem "Zelená úsporám"?

Od 1. dubna 2015 spustilo MŽP a SFŽP novou výzvu pro rodinné domy v celé ČR a pro pražské bytové domy. U rodinných domů si mohou žadatelé požádat o dotaci ve stovkách tisíc korun, pro ty bytové půjde i o miliony. Žádosti Státní fond životního prostředí ČR přijímá elektronicky od 15. května. Více v článku Nová zelená úsporám.

Jak dlouho trvá celá realizace zateplení?

Pokud myslíte realizací zateplení pouze provedení montáže kontaktního zateplovacího sytému, pak můžete orientačně počítat s v závislosti na složitosti a velikosti stavby jeden až dva měsíce. Každá stavba i každý objednatel má svá přání a specifika. Někdy se proto práce dělají postupně po jednotlivých fasádách, což harmonogram díla na přání investora úměrně prodlouží.

Jaká je cena zateplení a proč ji nezjistím jedním číslem?

Provést kontaktní zateplovací systém lze v mnoha variantách. Máme však řešení pro každou stavbu, pro každého zákazníka. Můžeme Vám doporučit  mnoho skladeb od různých výrobců, s různými izolacemi, omítkovinami, kotvením a dopňky. Můžete se oriantečně podívat na náš ceník zateplení.

Nebo v případě hlubšího zájmu napište, zavolejte. Rádi Vám bezplatně navrhneme ideální technické řešení, která bude zahrnovat i zahrnuje cenu zateplení fasády kontaktním zaterplovacíám systémem s 15% (v případě obytného domu) nebo 21% (objekty nevyužívané k bydlení) sazbou DPH. 

Je lepší skelná vata, nebo polystyren?

Obecné tvrzení typu: „Pro paneláky je vhodnější polystyren, ale pro cihlové domy skelná vata“ neplatí. Každý izolant má své specifické vlastnosti a použití. Co se hodí na jedné stavbě je na jiné sice použitelné, často však neúplně vhodné. Každý zateplovací systém je dotvořen spolupůsobením s podkladem. Proto je třeba pro každou stavbu a její konstrukci individuálně navrhnout a posoudit, zda je vybraný konkrétní způsob zateplení vhodný a v jaké optimální dimenzi má být proveden. Více v sekci zateplení.

Jaká je návratnost vložených prostředků na zateplení domu?

Tepelná izolace je jedním z mála stavebních materiálů, které se za dobu životnosti domu mnohonásobně vrátí. Životnost kontaktních zateplovacích systémů je výrobci uváděna více než 30 let.  Můžete s být jistí s úsporou nákladů na vytápění Vašeho domu v rozmezí 30% až 70%, podle stavu konkrétního objektu. A to jsou, v souvislosti s neustálým se zvyšováním cen energií, nemalé peníze každý rok.

Je pěnový polystyren zdravotně nezávadný ?

Pěnový polystyren je zdravotně neutrální, používá se i na obaly pro potraviny jako např. mražené ryby, ovoce apod. Během mnoha desítek let jeho používání se neprokázaly žádné negativní účinky na lidské zdraví.

Zvyšuje se při zateplení riziko vzniku plísní, přestane dům dýchat?

Při vnějším zateplení např. fasády je tomu právě naopak - zateplení výrazně sníží nebo odstraní kondenzaci vodní páry. Pokud se výjimečně objeví plísně a zvýší vlhkost není to způsobeno zateplením, ale tím, že se většinou současně mění i okna a několikanásobně se sníží přirozená výměna vzduchu. Stačí upravit režim větrání.

Pojem "dýchání domu" je fyzikální nesmysl, protože v našich podmínkách dochází k výměně vzduchu stěnami domu jen asi ze 3 %.Bez ohledu na provedení konstrukce stěny dochází k potřebné výměně vzduchu jiným způsobem - větráním, netěstnostmi, digestořemi,ventilátory apod..

Má tepelná izolace nějakou funkci v létě?

Bezpochyby. Všichni chceme mít místo, kde nám je příjemně, ani zima ani horko, a kde jsme chráněni před nežádoucím hlukem. Proto je třeba, aby místnost byla tepelně stabilní, tzn. aby se v letním období ohřívala pomalu od vnějších zisků tepla (především slunečního záření) a současně, aby v zimním období pomalu chladla, když dojde k přerušení vytápění.