Zateplení domu

Zateplení domů není samo o sobě „velká věda", ale nejde také „jen o prosté lepení polystyrenu na stěny domu". Zateplení je technologický proces, který má svá pravidla a výrobcem stanovené postupy.

"Základem úspěšného zateplení domu je výběr kvalifikované stavební společnosti, kterou KASTEN bezpochyby je. O tomto faktu svědčí 20 let praxe a více než 1500 úspěšně zateplených domů, což dokazuje, že je Kasten špičkou ve svém oboru."


Zateplení domu od KASTENu

KASTEN se může pyšnit více než 1500 zateplenými bytovými domy. jejichž úspěšnost potvrzuje i vyjádření našich zákazníků. Určitou zárukou kvalifikovaného dodavatele je členství v Cechu pro zateplování budov, který uděluje systém osvědčování odborné způsobilosti firmám provádějících vnější zateplení domů kontaktními zateplovacími systémy. KASTEN je členem Cechu pro zateplování budov od roku 2001. Tyto zateplovací systémy by měly být používány pouze od výrobce certifikovaného.

V České republice stojí přibližně na 200 tisíc panelových domů, které poskytují bydlení pro více než milion domácností. Zdaleka ne všechny prošly celkovou rekonstrukcí, takže zateplování „paneláků" je na místě. Důležité je zvážit rozsah rekonstrukce tak, aby výsledkem bylo maximální zefektivnění úspor a zároveň, aby zateplení tvořilo funkční celek. Zateplení fasádních plášťů panelových domů s sebou přináší nejen energetické úspory, ale zároveň z původně nehezkých šedých sídlišť dělá opět atraktivní moderní bydlení.

Zateplení fasád

Zateplení fasádyNejenže díky zateplení získá dům novou svěží atraktivní fasádu, ale především se zamezí tepelným ztrátám a účty za enegie se tak rapidně sníží. Kromě toho se díky zateplení zvýší celková hodnota objektu. 

Zateplením si pomůžeme k úspoře celkových nákladů za vytápění, ale musíme je dělat důsledně a všude. Ne tedy jen v místech, kde největší tepelné ztráty předpokládáme (střecha, fasády), ale i v místech, kde se zdánlivě tepelné ztráty nejeví až tak velké (podlaha, okna, dveře, detaily a jejich tepelné mosty, atd.) a také se dívat na jakou teplotu místnost vytápíme. Právě při dostatečném zateplení mohou tyto zdánlivě nevýznamné faktory mohou hrát velmi významnou roli v celkovém součtu.

Zateplení střech

Zateplení střechyZateplení střech není o nic méně důležitější než zateplení obovodového pláště budovy. Střechou totiž dochází k největším tepelným ztrátám díky tomu, že teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru. Proto je důležité střechu zateplit, aby se tyto ztráty minimalizovali a klima uvnitř obektu bylo optimalizované po všechna roční období. 
Vnitřní zateplení

Vnitřní zatepleníTrend současné doby je zateplovat budovy, aby se co nejvíce snížilo množství energie na vytápění a tím se ušetřilo co nejvíce peněz. Nejčastější způsob zateplování je vnější, kdy se tepelně izoluje vnější část pláště budovy. V některých případech ale tento způsob zateplení nejde provést. V tom případě je vnitřní izolace jedinou možností zateplení. Vnitřní zateplení objektů se netýká pouze zateplování obvodových stěn, ale také stropů, podlah a podkroví.


 

Cena zateplení

Cena zatepleníFinální cenu zateplení budov obecně ovlivňuje hned několik faktorů, přičemž ke každé zakázce je nutno přistupovat individuálně.

Oddělení kalkulace staveb KASTENu vám zcela bezlpatně připraví předběžný rozpočet celé rekonstrukce na základě vámi dodaných parametrů a navrhne ideální řešení.
Výsledkem komplexního zateplení je minimalizace nákladů na energie, zlepšení stavu budovy a zvýšení komfortu bydlení.

Napište nám

contact