Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu přispívá k zvýšení užitné hodnoty celého objektu a zásadně zlepší úroveň zdravého obytného prostředí. Aby celá revitalizace byla efektivní, je nezbytné formulovat:

  • cíle rekonstrukce
  • rozsah prováděných prací
  • technologické postupy
  • a v neposlední řadě vybrat kvalifikovaného dodavatele.

Více informací o plánování rekonstrukce a roli investora neleznete v sekci Příprava rekonstrukce.

Financování

Základním parametrem pro rekonstrukci domu je posouzení stavu objektu, na jehož základě se stanoví následné řešení. K tomu je zapotřebí nalézt vhodný způsob financování. K financování vašeho projektu můžete využít pomoc státu a na výběr máte možnost v některých případech čerpat dotační programy PANEL a NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Komplexní rekonstrukce není levnou záležitostí a mnohdy částka dosahuje velkých rozměrů, je třeba si ale uvědomit, že následné úspory dosahují až 60 %. Oddělení kalkulace staveb společnosti KASTEN Vám zcela bezplatně vypočítá přibližný cenový rozpočet a rozsah prací. Více o financování rekonstrukce.

Kvalita

Revitalizace bytových domů neznamená pouze zateplení fasádního pláště objektu, ale také zateplení střechy, suterénních prostor, výměnu výplní otvorů, rekonstrukci vstupních prostor domu, lodžií nebo revitalizaci interiérů.

Při provádění veškerých prací je třeba důsledně dbát na přísné dodržování technologických postupů. Jistou zárukou v tomto ohledu může být nejen vlastní interní systém řízení kvality dle norem ISO 9001, ale i audity nezávislými auditory Technického a zkušebního ústavu stavební Praha, s.p. přímo na stavbách ve spolupráci s Cechem pro zatepování budov, jehož je KASTEN členem od roku 2001. Více o garanci kvality.

 

Základem úspěšné rekonstrukce je výběr kvalifikované stavební společnosti, kterou KASTEN bezpochyby je. O tomto faktu svědčí 20 let praxe a více než 1500 úspěšně revitalizovaných staveb.

 

Rekonstrukce panelových domů

realizaceRevitalizace panelových domů představuje zásadní zlepšení stavu objektu a podmínek pro bydlení. Původně šedá paneláková sídliště se postupně díky zateplování fasád mění na opět atraktivní a moderní bydlení, které šetří pěněženku jeho obyvatel v podobě úspor za vytápění. KASTEN doposud úspěšně revitalizoval na stovky panelových domů a je právem odborníkem na rekonstrukce tohoto typu.Rekonstrukce budov

příprava sanaceRekonstruovat budovy znamená navýšit celkovou hodnotu objektu a prodloužit o několik desítek let její životnost. Základem každé rekonstrukce je adekvátní navrh řešení na základě precizního posouzení aktuálního stavu domu. Úspěšná rekonstrukce je taková, která je realizována odbornou stavební firmou, kterou KASTEN bezpochyby je. Pečlivá firma, za kterou místo slov stojí skvělé stavby.Rekonstrukce vnitřních prostor

Rekonstrukce vnitřních prostorRevitalizace budov se netýká pouze zateplení obvodového pláště domu nebo rekonstrukce střechy. Nedílnou součástí je i rekonstrukce interiérů, které jsou reprezentativními prostorami každého domu. V případě panelových domů je základem úprav interiérů rekonstrukce výtahů, které jsou mnohdy zastaralé, nová výmalba, pokládka podlah, nové rozvody nebo rekonstrukce vstupů.


Výsledkem komplexní rekonstrukce je zlepšení stavu budovy a zvýšení komfortu bydlení, nikoliv pouze konzervace současné neutěšené situace.

Napište nám

contact