Revitalizace. To nejlepší…

04.02.2016 (Zdroj: Dům a Zahrada TOP Domy 12/2015)

Všechno jednou zestárne. Nesmrtelnost životu dána není. Domy však mají naději. Rekonstrukcí či revitalizací se proměňují, i díky novým materiálům a technologiím, do kvality vyšší než jaká jim byla dána v době, kdy byly postaveny.

Během uplynulých 20 let přivedla neratovická společnost KASTEN k novému životu přes 1500 bytových domů. Ing. Aleš Kocourek, jednatel společnosti, dostal za tu dobu nemálo děkovných dopisů. Jsou k přečtení na www.kasten.cz. Může tedy nabídnout to nejlepší, co má. Svou zkušenost.

Ing. Aleš KocourekRevitalizace domů prožívá konjunkturu. Vyplatí se?
A. K.: Určitě. Pokud jde o domy k bydlení, tak výsledkem je podstatně vyšší komfort bydlení, prodloužení životnosti domu a jeho zhodnocení, tedy zvýšení jeho hodnoty, v případě prodeje pak i zvýšení jeho ceny. A jestliže po zateplení dosahují úspory ve spotřebě tepla až 50% a někdy i víc, tak i z tohoto pohledu je to zřejmé. Důležité však je, že aby tohle byla pravda, musí vše být provedeno kvalitně a pečlivě.

Co je zárukou kvality? Cena?
A. K.: Do jisté míry, ale jen při pohledu na to, co za ni dostanete. Rozhodně by cena neměla být jediným kriteriem, podle kterého je vybírán dodavatel.

Ta správná kriteria jsou …?
A. K.: Určitě ne nejnižší nabídnutá cena. Protože to je nejlepší cesta k tomu, jak si za málo peněz pořídit poměrně velkou nejistotu. Kupovat zajíce v pytli se nemá. To je známo každému. Vybrat si dodavatele bez ověřitelných referencí, je v podstatě totéž.

Jaké jsou tedy předpoklady pro dobře provedenou rekonstrukce či revitalizaci?
A. K.: Projekt. Je, zjednodušeně řečeno, informací o tom co se bude dělat, jak se to bude dělat a kolik to bude stát. Pak odborná, kvalifikovaná, kompetentní firma, která práce pečlivě a kvalitně provede. Investor by měl přizvat ke spolupráci autorizovaného odborníka, který bude pro něho a za něho vykonávat technický dozor při realizaci a zaručí, že všechno bude provedeno tak, jak má být.

V čem je největší úskalí?
A. K.: V detailech. Na každé stavbě je jich nepočítaně. Špatně provedené mohou vytvářet tepelné mosty, cesty pro zatékání vody, místa pro vznik a růst plísní a hub, atd. Proto musí být všechny provedeny precizně.

Máte na to recept?
A. K.: Pro nás je zásadou, že s klientem, který si nás vybere k realizaci, spolupracují naši specialisté od přípravy projektu až po vlastní stavební práce. Pak můžeme garantovat, a naše zkušenosti to zaručují, že dílo provedeme ve sjednané ceně, termínu i kvalitě. Záleží nám na naší dobré pověsti. Takže když tvrdíme, že za skvělou stavbou je pečlivá firma, tak víme proč.

(PDF - 197 kB)

Napište nám

contact