Hezký, nový, teplý kabát panelového domu

13.04.2016 (Zdroj: Bytová družstva SVJ Správa domů 01/2016)

Je k vidění v Praze 4, Benkově ulici č. 1691-3. Původně byl šedivý, nepěkný, ve všem podobný těm, které byly postaveny před mnoha lety. Dnes jeho fasáda, celá v příjemných odstínech kávově hnědé, kolemjdoucím říká, že dům se revitalizací proměnil a svým obyvatelům nabízí příjemné bydlení.

Teplý kabát panelového domu v Benkově ulici č. 1691-3 v Praze 4.Nebylo to najednou. Nejprve byla před pár lety vyměněna okna, na podzim 2012 přišel na řadu obvodový plášť. Zakázku realizovala neratovická společnost KASTEN.

Zadáním byla celková rekonstrukce obvodového pláště a strojoven na střeše budovy vč. zateplení, aplikace nových klempířských prvků, výměna původních okenních výplní na strojovnách a instalace nové hromosvodné soustavy.

Na přání investora muselo zůstat zachováno stávající zasklení a zábradlí na lodžiích. Proto byly podmínky pro aplikaci zateplení poněkud obtížnější než obvykle. A postupy prací se od standardních, při nichž jsou vyměňována i okna, lišily.

Konstrukce zábradlí a zasklení musely být ošetřeny proti poškození ochrannými vrstvami a práce v jejich blízkosti musely být prováděny s velkou opatrností, aby nedošlo k jejich poškození. Velký pozor museli řemeslníci dávat i při provádění detailů, které na tyto konstrukce navazovaly.

Výsledkem je moderní revitalizovaný dům, který svým uživatelům nabízí vysokou kvalitu bydlení, lepší technické a užitné parametry užívání, vyšší hodnotu, a také podstatné zvýšení ceny jednotlivých bytů.

(PDF - 217 kB)

Napište nám

contact