Dům současný má být elegantní, pohodlný a úsporný

15.05.2012 (Zdroj: Domov 06 / 2012)

Vila postavená v klidné rezidenční oblasti Stodůlek v Praze 5, v těsném sousedství bývalé viniční usedlosti Opatřilka, taková je.

Moderní, luxusní, prostorná. 5+1 + samostatná garsoniéra či kancelář ve třech podlažích, s vnitřním bazénem s protiproudem a saunou, umístěna na rohovém, rovinatém pozemku, orientována směrem k jihu, s výhledem do Prokopského a Dalejského údolí, nabízí kvalitní na první pohled moderní architekturu, na druhý pohled komfortní bydlení. Při bližším pohledu i velmi úsporné užívání.

Bydlení Nad Opatřilkou

Je zděná z cihelných bloků Porotherm, zateplená Baumit zateplovacím systémem ETICS, má zateplenou střechu s folií, zatíženou kačírkem. Použití nadstandardních materiálů zaručuje vysoký komfort užívání.Okna jsou z pětikomorových profilů Reynaers CS68 a CW50 včetně výplní z emailových skel. V obytných místnostech dřevohliníková, v ostatních místnostech hliníková. Tepelně izolační skla s teplým nerezovým okrajem mají koeficient prostupu tepla Ug = 1,1 W/m2K. Exteriérové žaluzie zapuštěné pod fasádou jsou dálkově ovládané.

V celém objektu jsou otopná ocelová desková tělesa, podlahové konvektory a otopná trubková tělesa, opatřená ventily a termostatickými hlavicemi. V bazénové hale, kuchyni a koupelnách je podlahové vytápění. Vytápění zajišťuje plynový vysokokapacitní kotel BUDERUS se sníženou spotřebou.

Pro doplňkové vytápění a komorní, intimní atmosféru dominuje obývacímu pokoji efektní, vysoce efektní špičkový krb na dřevěné palivo FONDIS s teplovzdušným vytápěním horní chodby. Je to luxusní. Je to praktické. Je to ve standardu, který nese podpis společnosti KASTEN. Za pečlivou firmou skvělá stavba.

Odkaz na Reference

Více informací o projektu

Domov 6/2012 (PDF - 72 kB)