Lepicí kotva Baumit KlebeAnker
11.11.2010
Při montáži zateplovacích desek na fasády budov se stále více prosazuje metoda lepení.Tradiční spojovací metody jako sváření, šroubování nebo nýtování jsou stále více vytlačovány technologií lepení. Dnes se lepí nejen automobily či letadla, ale i mosty. Metoda lepení se stále intenzivněji prosazuje i u tepelně izolačních systémů s využitím desek z expandovaného polystyrenu - ty se na nové podklady také mnohdy už jen lepí.
U omítnutých podkladů (u starých budov) ovšem lepení nestačí, zde jsme se dosud bez dodatečného hmoždinkování neobešli. Tyto podklady dosud představovaly nejslabší a rizikový článek v soudržnosti systému „zdivo-lepidlo-izolační materiál". To ale již patří minulosti! Odborníkům se tento problém podařilo vyřešit - pomocí lepicí kotvy Baumit KlebeAnker.
Upevňování zateplovacích desek pomocí hmoždinek, které jimi prostupují a logicky tak narušují jejich správnou tepelněizolační funkci, vede k nezanedbatelným energetickým ztrátám. Takto provedená izolace se navíc po čase projeví i nevzhlednými stopami na fasádě.
Jak funguje Baumit KlebeAnker:
Kruhové plastové kotvy Baumit KlebeAnker izolaci nenaruší. Osadí se přímo na nosném zdivu a pomocí lepidla, které se nanese na jejich středové terče, izolační desky jednoduše přilepí
Baumit KlebeAnker je kruhová plastová kotva, která se osadí přímo na nosném zdivu a pokryje lepidlem, na které se pak nalepí tepelně izolační desky. Baumit KlebeAnker tak vytváří další styčné body, pevně spojené s jádrem nosné stěny. Fasádní izolační desky Baumit EPS-F nebo Baumit open a open plus se již nemusí na nosné zdivo dodatečně upevňovat pomocí různě dlouhých hmoždinek prostupujících tepelně izolační vrstvou. Jejich nosnou funkci převezmou lepicí kotvy Baumit KlebeAnker v počtu 6 ks/m2. Předpokladem úspěšného použití KlebeAnker je odborně správné zpracování celého tepelně izolačního systému Baumit open a Baumit EPS-F! Kotvy Baumit KlebeAnker jsou vhodné do betonu, na plné i děrované cihly, omítnuté i neomítnuté povrchy.
Skladba systému Baumit KlebeAnkers betonovým podkladem:
Baumit KlebeAnker šetří náklady!
Vždy stejné lepicí kotvy Baumit KlebeAnker se použijí na všechny tloušťky tepelně izolačních desek: je jedno, zda např. pro 10 cm, 20 cm nebo 30 cm. Čím větší tloušťku má tepelně izolační materiál, tím více energie je možné ušetřit. Pro izolační materiály větších tlouštěk se však dosud musely používat adekvátně delší, pevnější (a dražší) hmoždinky i vrtáky, čímž se neúměrně zvyšovaly pořizovací náklady.
Tento nárůst nákladů se při použití Baumit KlebeAnker nekoná. Stručně a jasně: Čím větší tloušťka izolačního materiálu, tím více ušetříte!
Baumit KlebeAnker šetří energii!
Při použití Baumit KlebeAnker ušetříte za náklady na vytápění ještě efektivněji. U tradičního dodatečného upevnění prostupují hmoždinky tepelně izolačními deskami. Tím vznikají tepelné mosty, kterými teplo prostupuje, zhoršuje se kvalita izolace a zvyšují se náklady na energii. Lepicí kotvy Baumit KlebeAnker se oproti tomu osazují na nosném zdivu pod tepelně izolačními deskami a nedochází tím k jejich porušení. Na rozdíl od hmoždinkování nevznikají žádné tepelné mosty!
Baumit KlebeAnker je přínos pro životní prostředí!
Spolu s termickou sanací přispívá novinka Baumit KlebeAnker k dosažení cílů kjótské dohody. Je neoddiskutovatelné, že v zájmu dlouhodobé ochrany životního prostředí je třeba podstatně redukovat emise skleníkových plynů. Nedávné výzkumy však překvapivě prokázaly, že nemalou část z celkového objemu emisí CO2 tvoří právě emise z domácností.
Další technické informace najdete na stránkách výrobce produktu společnosti BAUMIT spol. s r.o.
Poslední reference
Zateplení a energeticky úsporná opatření bytového domu Na Skalkách 966 v Neratovicích
Dokončili jsme pro Vás revitalizaci objektu Polikliniky Opatovská v Praze 4 - Chodově.
Výstavba základnových stanic RDTF sítě v lokalitě Vysoká
Zateplení obvodového pláště, výměna výplní otvorů bytového domu Sídliště 1076-77, Praze 5 - Radotíně
Základní škola Poláčkova 1067 v Praze 4 má novou zateplenou fasádu
Sanace a energeticky úsporná opatření panelového domu Opletalova 176-177 v Kutné Hoře
Zateplení obvodového pláště panelového domu Žižkova 386 v centru Kolína
Zateplení obvodového pláště panelového domu Ortenova 86-89 v Kutné Hoře


