Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Terasa Blues 2016

Přijďte s námi přivítat léto v náruči víkendové pohody a ve společnosti bluesově laděné muziky.

To vše v blízkosti řeky Labe v příjemném venkovním prostředí neratovické restaurace Terasa tedy s výborným jídlem a pitím na dosah ruky. Namíchali jsme hudebně svěží ale energeticky vydatný koktejl z kvalitních surovin a ingrediencí od zkušených interpretů v jejichž žilách koluje blues rock a žánry přidružené.

13.00 – 13.45 Bad
14.00 – 14.45 Mrakoplaš
15.00 – 16.00 The Bladderstones
16.15 – 17.00 Vorasbend
17.30 – 19.00 Charlie Slavík Revue
19.15 – 20.45 Ivan Hajniš and Dr. T.B.C. Band
21.00 – 22.15 Bluesberry

Terasa Blues 2016

Charlie Slavík Revue

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR.  Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále.Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel.  Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA.

S novým projektem Charlie Slavík Revue se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jenom málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrů jako je soul, swing a doo-wop. Vlastní tvorba, která tvoří nedílnou součást repertoáru kapely, je při vystoupeních proložena slavnými bluesovými skladbami. 

Terasa Blues 2016

Kapela je hvězdně obsazena mladou generací hudebníků Charlie Slavík - foukací harmonika, zpěv, Tomáš Vokurka - bicí, Jiří Maršíček - kytara, zpěv a Adam Nohavica – baskytara, zpěv

Ivan Hajnis a Dr. T.B.C. Band

Ivan Hajniš je český bluesový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a v neposlední řadě legenda československého undergroundu.

V 60. letech byl frontmanem kapely The Primitives Group - česká psychedelic rocková skupina, která je označována za jednu z prvních skupin na světě, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Skupina byla velice populární už od jejího založení a to od roku 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska.

Ivan ovšem na hudbu nezanevřel a věnuje se jí stále aktivně dodnes. Koncertuje po celé Evropě a často také reprezentuje Českou republiku na významných mezinárodních událostech jako jsou například: Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi (s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Band) a další. Ivan si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA). Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm & blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock’n’rollovými „peckami” atd.

Speciální hosté budou Zdeněk Burda/D a Arturo Soriano/ESP.

BLUESBERRY a Petar Introvič

Skupina je životním projektem skladatele, textaře, zpěváka, hráče na foukací harmoniku, akordeon, kytaru a slide kytaru Petara Introviče. V roce 1971 se začala odvíjet historie souboru, který střídal aktivní a pasivní období a prošel četnými personálními obměnami, o kterých rozhodoval výhradně protagonista souboru Introvič. Skupina zprvu hledala uplatnění na folkových festivalech (v roce 1982 dokonce vyhrála Portu), postupně se však těžiště její činnosti rozšířilo a vystoupila i na Pražských jazzových dnech a na festivalech Rockfest a Vokalíza.

Po několika rozhlasových nahrávkách se Bluesberry uvedli na záznamu Supraphonu Porta 82 s Leadbellyho skladbou Good Morning Blues (Dobrejtro blues). Komunistická éra v Československu však nebyla blues přátelsky nakloněna... V této době musel Introvič často bojovat proti zásahům cenzury. Také název skupiny byl anglicky znějící a to nebylo před rokem 1989 vhodné, ale Bluesberry přežili. Konec roku 1989 přinesl Sametovou revoluci a po revoluci hodně věcí nabralo správný směr.

Bluesberry

V průběhu dalších let a desetiletí skupina natáčí vlastní desky. Zatím posledními novinkami jsou studiové CD s názvem ''Blues je třeba'' (2008), DVD (2010) a CD (2014) ''A tak jdou roky bluesový... 40 let'' se záznamem koncertu k čtyřicetiletému výročí Bluesberry z pražského klubu Retro Music Hall a výběrové 2CD ''Bluesberry 1982-1984'' (2016).

Do dnešních dnů skupina neúnavně koncertuje a to nejen na domácí scéně ale i v zahraničí, například v rámci festivalu Blues Spring ve Vídni a na dalších koncertech v Mnichově či v Drážďanech.

Bluesberry hrají nejen kousky světových bluesových mistrů, ale i průřez svého již více než čtyřicetiletého repertoáru, ve kterém zaznívá jak klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby v rytmu veselém a radostném.

Vstup s podporou KASTENu a dalších parterů na festival VOLNÝ!